Megalan Network Форуми: Мтел ми отказа преподписване на договор. - Megalan Network Форуми

Към съдържанието

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Мтел ми отказа преподписване на договор. За интернет и телевизия с "коледна промоция"

Потребителят е офлайн   kaliobg 

• Потребител
  • Група: Потребители

*
Популярен

Днес след обед около 17 часа посетих офис на мтел във Велико Търново на ул. Никола Габровски 30 с желанието да продължа договора за интернет и ЛЕЛЕВИЗИЯ с НОВИ 2 ГОДИНИ и да се възползвам от току що обявената ви коледна "промоция" на този адрес : http://www.mtel.bg/televizori-ot-mtel където пише :

Цитат

Условия

Всички цени са с ДДС.
Предложението важи за лица, които са абонати по договор от минимум 6 месеца, които са членове на Мтел Клуб и са преминали успешно кредитна оценка.

Условията на офертата се прилагат при сключване на 2-годишен договор за лизинг и нов 2-годишен абонамент за пакет Оптичен интернет с Цифрова телевизия или Пълен пакет услуги за дома. Изисква се предплащне на една лизингова вноска.
Предложенията Светкавичен интернет с цифрова телевизия са достъпни в районите с покритие на фиксираната мрежа
Доставката до дома на клиента е безплатна.
Офертата е валидна до изчерпване на количествата.

Абонат съм на тарифен план surf&talk М от декември месец 2010 година. Средно месечно плащам между 25 и 40 лева на месец. Когато сключвах договора купих телефон за почти 900 лева (не на изплащане) Сега този договор е безсрочен (въпреки обажданията на доста ваши колеги с ексклузивни предложения да го подновя за нови 2 години) и мога да го прекратя когато си пожелая. През месец Май 2011 година се възползвах от промоция и сключих договор за интернет и телевизия в пакет 30мбит и тв стандартен отново с телевизор LG 19" с допълнителен приемник на цена ~44 лева/месец.

Като теглим чертата между 70 и 90 лева месечно от мен! (справката може да я направите сега и веднага ! )

В магазина двамата служители като разбраха за какво съм дошъл извадиха от 9 кладенеца вода как не отговарям на условията ВИ на промоцията, като момичето започна с това, че трябвало да съм в последните 3 месеца на договора. Попитах я къде пише и й показах условията които съм цитирал по горе. После момчето си чете там от вътрешните ВИ инструкции и ми заяви, че не можело сега да изплащам телевизор и да взема нов с подновяване на договора (?!) Ама той много искал да сме подпишели ама не може ?! С една дума и ДВАМАТА се чудеха как да ми ОТКАЖАТ НОВ ДОГОВОР ЗА 2 ГОДИНИ със някакъв телевизор на изплащане ! Що за безумие ? Най-лошото е, че ме накараха да се чувствам супер тъпо защото ЕДВАЛИ НЕ ИМ ПРОСЯ СМОТАНИЯ ТЕЛЕВИЗОР !!! В крайна сметка момчето ми обеща да пусне запитване към колегите му от отдел маркетинг дали ще РАЗРЕШАТ (?!?!)да сключа съответния договор и да ВИ плащам още около 19 лева горница на месец от сега нататък за въпросния телевизор. НАЙ-МРАЗЯ ДА МЕ ПРАВЯТ НА ГЛУПАК И ДА МИ СЕ ПОДИГРАВАТ КОГАТО СЪМ РЕШИЛ ДА СИ ДАВАМ ПАРИТЕ !!! ЧУВСТВАМ СЕ БЕЗКРАЙНО УНИЗЕН И ОБИДЕН! НЕ СЪМ ПРОСЯК , КОЙТО Е ДОШЪЛ ДА СЕ МОЛИ НА ВЕЛИКИЯ МТЕЛ ЗА ТЕЛЕВИЗОР!!!

Справка в техномаркет - http://www.technomar...toshiba-32w2333 Цена: 499.00 лв
При ВАС - 18.90 х 24 = 453,60

Разлика - 45,4 лв повече в магазина.

Незнам дали някой изобщо ще ми се обади от маркетинга ВИ . Вече не ме и интересува. Резултата, е че телевизора ще го взема от магазина, а телефона, инет и ЛЕЛЕВИЗИЯ ще бъдат спрени на 18.05.2014 година. Утре пак ще отчетете колко абоната сте загубили за година.

Драги ми служители на Мтел - така клиенти не се печелят. Всичко добро и успех с промоциите.

ПС Не МОЛЯ никого за становище. Няма да пращам данни за титуляр на договора и алабала (така или иначе ги имате). Просто искам да запозная бъдещите ВИ абонати или желаещи да се възползват от "Промоциите" и "Коледните предложения" какво ги чака!
6

Потребителят е офлайн   baretata 

• Потребител

Показване на мнениетоkaliobg, в 19 ноември 2013 - 20:32 , написа:

Днес след обед около 17 часа посетих офис на мтел във Велико Търново на ул. Никола Габровски 30 с желанието да продължа договора за интернет и ЛЕЛЕВИЗИЯ с НОВИ 2 ГОДИНИ и да се възползвам от току що обявената ви коледна "промоция" на този адрес : http://www.mtel.bg/televizori-ot-mtel където пише :

Абонат съм на тарифен план surf&talk М от декември месец 2010 година. Средно месечно плащам между 25 и 40 лева на месец. Когато сключвах договора купих телефон за почти 900 лева (не на изплащане) Сега този договор е безсрочен (въпреки обажданията на доста ваши колеги с ексклузивни предложения да го подновя за нови 2 години) и мога да го прекратя когато си пожелая. През месец Май 2011 година се възползвах от промоция и сключих договор за интернет и телевизия в пакет 30мбит и тв стандартен отново с телевизор LG 19" с допълнителен приемник на цена ~44 лева/месец.

Като теглим чертата между 70 и 90 лева месечно от мен! (справката може да я направите сега и веднага ! )

В магазина двамата служители като разбраха за какво съм дошъл извадиха от 9 кладенеца вода как не отговарям на условията ВИ на промоцията, като момичето започна с това, че трябвало да съм в последните 3 месеца на договора. Попитах я къде пише и й показах условията които съм цитирал по горе. После момчето си чете там от вътрешните ВИ инструкции и ми заяви, че не можело сега да изплащам телевизор и да взема нов с подновяване на договора (?!) Ама той много искал да сме подпишели ама не може ?! С една дума и ДВАМАТА се чудеха как да ми ОТКАЖАТ НОВ ДОГОВОР ЗА 2 ГОДИНИ със някакъв телевизор на изплащане ! Що за безумие ? Най-лошото е, че ме накараха да се чувствам супер тъпо защото ЕДВАЛИ НЕ ИМ ПРОСЯ СМОТАНИЯ ТЕЛЕВИЗОР !!! В крайна сметка момчето ми обеща да пусне запитване към колегите му от отдел маркетинг дали ще РАЗРЕШАТ (?!?!)да сключа съответния договор и да ВИ плащам още около 19 лева горница на месец от сега нататък за въпросния телевизор. НАЙ-МРАЗЯ ДА МЕ ПРАВЯТ НА ГЛУПАК И ДА МИ СЕ ПОДИГРАВАТ КОГАТО СЪМ РЕШИЛ ДА СИ ДАВАМ ПАРИТЕ !!! ЧУВСТВАМ СЕ БЕЗКРАЙНО УНИЗЕН И ОБИДЕН! НЕ СЪМ ПРОСЯК , КОЙТО Е ДОШЪЛ ДА СЕ МОЛИ НА ВЕЛИКИЯ МТЕЛ ЗА ТЕЛЕВИЗОР!!!

Справка в техномаркет - http://www.technomar...toshiba-32w2333 Цена: 499.00 лв
При ВАС - 18.90 х 24 = 453,60

Разлика - 45,4 лв повече в магазина.

Незнам дали някой изобщо ще ми се обади от маркетинга ВИ . Вече не ме и интересува. Резултата, е че телевизора ще го взема от магазина, а телефона, инет и ЛЕЛЕВИЗИЯ ще бъдат спрени на 18.05.2014 година. Утре пак ще отчетете колко абоната сте загубили за година.

Драги ми служители на Мтел - така клиенти не се печелят. Всичко добро и успех с промоциите.

ПС Не МОЛЯ никого за становище. Няма да пращам данни за титуляр на договора и алабала (така или иначе ги имате). Просто искам да запозная бъдещите ВИ абонати или желаещи да се възползват от "Промоциите" и "Коледните предложения" какво ги чака!

Първо ще се набутваш с телевизор от тях,в магазина с джет кредит ще си по на далавера а и покрай коледа и на безлихвен лизинг,второ що си мислиш че като си лоялен ще отговориш на всички тъпи условия за скъпите им телефони и каквото и да е с най скъпите програми за изплащане по 5 кинта по рекламите,Я ги заеби
0

• Потребител
Ще ги за**а ! Най- мразя да ме унизяват, след като съм отишъл да им предлагам да плащам седмичната заплата някоя от чистачките им в следващите 2 години.
0

Потребителят е офлайн   Валентин Петров 

• Потребител
  • Група: Отдел работа с клиенти
Здравейте,

към текущият Ви пакет имате валиден и действащ лизинг за телевизор, който сте закупили на преференциална цена, тоест субсидирано устройство. Ако желаете да закупите още един телевизор е необходимо да изплатите този и да сте в последните 3 месеца от текущият Ви договор. Имайте предвид, че не е възможно към един пакет да имате два лизинг-а.

Поздрави и спокойна вечер!
0

• Потребител
Господин Петров, Първо - ТОВА, което написахте НЕ МИ беше разяснено в магазина. Второ Къде точно е описано това условие на промоцията ? И Вие ли ще ме карате да се чувствам глупак ?

Цитирам :

Цитат

УсловияВсички цени са с ДДС.Предложението важи за лица, които са абонати по договор от минимум 6 месеца, които са членове на Мтел Клуб и са преминали успешно кредитна оценка. Условията на офертата се прилагат при сключване на 2-годишен договор за лизинг и нов 2-годишен абонамент за пакет Оптичен интернет с Цифрова телевизия или Пълен пакет услуги за дома. Изисква се предплащне на една лизингова вноска.Предложенията Светкавичен интернет с цифрова телевизия са достъпни в районите с покритие на фиксираната мрежаДоставката до дома на клиента е безплатна.Офертата е валидна до изчерпване на количествата.

Как ще се произнесе КЗП по скритите Ви условия на промоцията според Вас ?

ДА ПОВТОРЯ : МРАЗЯ ДА МЕ ПРАВЯТ НА ГЛУПАК, ОСОБЕННО ТЕЗИ , НА КОИТО СЪМ РЕШИЛ ДА СИ ДАВАМ ПАРИТЕ !!!

Добавка - Има ли въобще ноякой, в тая фирма който да мисли как да си запазят старите клиенти ? Следващото ми ходене до магазина мтел ще бъде за прекратяване на текушите услуги които ползвам от Вас и да Ви върна калпавите боксове ! ПОЗДРАВИ НА МАРКЕТИНГА !
1

• Потребител

Показване на мнениетоkaliobg, в 19 ноември 2013 - 22:19 , написа:

Господин Петров, Първо - ТОВА, което написахте НЕ МИ беше разяснено в магазина. Второ Къде точно е описано това условие на промоцията ? И Вие ли ще ме карате да се чувствам глупак ?

Цитирам :

Как ще се произнесе КЗП по скритите Ви условия на промоцията според Вас ?

ДА ПОВТОРЯ : МРАЗЯ ДА МЕ ПРАВЯТ НА ГЛУПАК, ОСОБЕННО ТЕЗИ , НА КОИТО СЪМ РЕШИЛ ДА СИ ДАВАМ ПАРИТЕ !!!

Съжалявам за причиненото неудобство с това, че колегите не са Ви го разяснили в магазина. В условията за закупуване на телевизора е описано, че е необходимо да се сключи 2-годишен договор за лизинг и нов 2-годишен абонамент за пакет Оптичен интернет с Цифрова телевизия. Под снимката на телевизора има линк с тези пакети, с които се предлага той. В условията на самите пакети след като изберете линка е описано следното " От предложението могат да се възползват нови или настоящи клиенти, при условие че до края на срока на текущия им договор остават не повече от 3 месеца "

Ако имате допълнителни въпроси сме на разположение.

Поздрави!
0

• Потребител
Естествено, че имам допълнителен въпрос :) Я ми кажете къде пише в условията това :

Цитат

Здравейте,

към текущият Ви пакет имате валиден и действащ лизинг за телевизор, който сте закупили на преференциална цена, тоест субсидирано устройство. Ако желаете да закупите още един телевизор е необходимо да изплатите този и да сте в последните 3 месеца от текущият Ви договор. Имайте предвид, че не е възможно към един пакет да имате два лизинг-а.

Поздрави и спокойна вечер!

и това :

Цитат

" От предложението могат да се възползват нови или настоящи клиенти, при условие че до края на срока на текущия им договор остават не повече от 3 месеца "

Обяснете моля защото явно не мога да чета или не Ви разбирам. Не го намирам къде точно е обяснено - моля за линк. Аз намирам в условията това :

Цитат

Предложението важи за лица, които са абонати по договор от минимум 6 месеца, които са членове на Мтел Клуб и са преминали успешно кредитна оценка.
Благодаря за отделеното внимание!
0

• Потребител

Показване на мнениетоkaliobg, в 19 ноември 2013 - 22:51 , написа:

Естествено, че имам допълнителен въпрос :) Я ми кажете къде пише в условията това :

и това :

Обяснете моля защото явно не мога да чета или не Ви разбирам. Не го намирам къде точно е обяснено - моля за линк. Аз намирам в условията това : Благодаря за отделеното внимание!

Да, разбира се. Под снимката на телвизора има линк с цените на пакета и условията за преминаването към него. Необходимо е да достъпите таб "Условия" от линка под снимката.

Заповядайте линк: http://www.mtel.bg/p...frova-televizia
0

• Потребител
Ясно. Благодаря. И в магазина ми предложиха да ползвам промоцията когато останат 3 месеца докрая на договора ми и промоцията няма да е валидна. Невероятно и гениално предложение. Оказва се, че човек трябва да рови като луд из сайта на мтел да е сигурен, че е събрал цялата информация по текуща промоция, да отиде до магазин да го унизят и накарат да се чувства, като глупак и просяк - явно закъсал и зависещ от телевизора на мтел, после да пише като луд из форуми , да му поднесат още по нова информация ... пак да се чувства тъп ... абе пълен цирк сте. Такова организирано недоразумение редко се среща. Както и да е - явно няма да сме договорни партньори и ще ми се наложи да изтърпя лелевизията само още 6 месеца. Просто не може да мислите за клиентите си - жалко. Да не забравите да предадете поздрави на маркетинга ;)
0

Потребителят е офлайн   angelovarna 

• Потребител
  • Град:Варна
Ама голямо преиграване бе колега.
Има условия - хората ти казват, че не отговаряш на тези условия. Следва не да спориш с тях (след като офисите са сложени да работят специалисти, а не случайни хора), а да помислиш за други варианти.
Тази промоция за телевизорите до колкото си спомням я имаше и миналата година, като нищо да я има и догодина. ;)
-3

• Потребител
angelovarna, чети внимателно! Не ми е за телевизора , а за отношението, което получих заради калпаво описана им промоция!
0

Потребителят е офлайн   hgtod 

• Потребител
  • Град:Бургас
Ама ти хем не харесваш теле/леле/визията им, хем искаш да се "набуташ" за още две години заради един телевизор :huh:
- Тате, тате, какво е това?
- Сини сливи.
- А защо са розови?
- Защото са още зелени.
1

• Потребител
Исках
0

Потребителят е офлайн   vasilstf 

• Потребител
Не за телевизор, а за 45 лева по негови сметки. А доколкото знам, условието за втория лизинг няма нищо общо с промоцията, то си е към общите условия за покупки на лизинг и винаги си го е имало.
0

Потребителят е офлайн   monito 

• Потребител

Показване на мнениетоangelovarna, в 20 ноември 2013 - 16:01 , написа:

Ама голямо преиграване бе колега.
Има условия - хората ти казват, че не отговаряш на тези условия. Следва не да спориш с тях (след като офисите са сложени да работят специалисти, а не случайни хора), а да помислиш за други варианти.
Тази промоция за телевизорите до колкото си спомням я имаше и миналата година, като нищо да я има и догодина. ;)

******** Вашето мнение беше модерирано от Злати Петров, заради нарушение на точка 3 от общите правила на форума.
0

Сподели темата:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни