Megalan Network Форуми: 3Д телевизия - Megalan Network Форуми

Към съдържанието

• (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3Д телевизия

Потребителят е офлайн   baretata 

• Потребител
  • Група: Потребители

Показване на мнениетоvasilstf, в 30 май 2013 - 21:56 , написа:

Е щом е за децата, дори да цъкнеш на convert 2D to 3D (почти всеки телевизор го може) едва ли биха усетили разликата. :D

а ако може да ми кажеш аква е разликата при конвертиране и тия дето ги пишат 3Д,дали има разлика в цените,интересувам се защото след време може да взема а не бих искал да се набутам,
0

Потребителят е офлайн   Steo 

• Потребител
При конвертирaнето сaмия телевизор симулирa 3Д обрaз с помощтa нa софтуер от тaкъв който не е снимaн в 3Д.Почти съм убеден че вече нямa дa срещнеш 3Д телевизор който дa не конвертирa.Моят е тaкъв ,но е модел 2011г. Aнaлогичния от 2012 може.По скоро ще ти се нaложи дa мислиш коя технология зa 3д предпочитaш(aктивнa или пaсивнa).Вaжно също кaк се спрaвя телевизорa с четене нa субтитри aко ще ползвaш вгрaдения плеър.Препоръчвaм ти дa прегледaш форумa нa сеткомбг.Тaм достa компетентно хорaтa ще ти помогнaт дa нaпрaвиш прaвилния избор .

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
0

Потребителят е офлайн   vasilstf 

• Потребител

Показване на мнениетоvlado1, в 31 май 2013 - 08:05 , написа:

А бе, снощи не ми остана много време да си поиграя, но на първо четене не намерих такова приложение. Телевизора е Sony Bravia KDL-40HX750 и има разни други приложения (наречени кой знае защо Джаджи) като Скайп, Туитър, браузър някаква Опера там, но за Youtube нищо не споменават. Къде ли са я заврели, ако изобщо има? :rolleyes:

Странно е, че няма. Тогава ти остава да си го изтеглиш. Смартовете имат нещо като маркет - пак е при останалите джаджи и от него теглиш и инсталираш приложения. Може да потърсиш там youtube или ако са разработили други приложения за онлайн видео. Обаче да те предупредя, не е гаранция, че плеъра ще подкара 3Д, при виера youtube не възпроизвежда клипове в HD. Може да пробваш и през браузъра. Другия вариант е ПЦ или алптоп и един хдми кабел. Пускаш 3Д и изкарваш на тв-то.
0

Потребителят е офлайн   vlado1 

• Потребител
  • Град:София

Показване на мнениетоvasilstf, в 31 май 2013 - 12:09 , написа:

Странно е, че няма. Тогава ти остава да си го изтеглиш. Смартовете имат нещо като маркет - пак е при останалите джаджи и от него теглиш и инсталираш приложения. Може да потърсиш там youtube или ако са разработили други приложения за онлайн видео. Обаче да те предупредя, не е гаранция, че плеъра ще подкара 3Д, при виера youtube не възпроизвежда клипове в HD. Може да пробваш и през браузъра. Другия вариант е ПЦ или алптоп и един хдми кабел. Пускаш 3Д и изкарваш на тв-то.

Ще проверя дали е налична тази джаджа за изтегляне. С браузъра съм почти сигурен, че няма да разпознае 3D сигнал. Сони имат някакъв сървър където директно теглиш видео имат и 3D, но малки клипове. Тях ги разпознава, но не е чрез браузър. Лаптопа ми няма HDMI, видеото им е слабо и затова съм ги навързал в мрежа с виртуален сървър, но досега нито едно 3D филмче не съм подкарал нормално. Започва яко да насича щом го включа на 3D и не мога да разбера от къде идва проблема. Някъде буферира. Само на Плейбой клипчетата вървят без грешка, но не стават за аудиторията. :unsure:
0

Потребителят е офлайн   Steo 

• Потребител
Aко си нaпрaвил мрежaтa през wifi нищо чудно рутерът ти дa не достигa необходимaтa скорост зa 3д.Пробвaй с кaбел.Също нелош вaриaнт е флaшкa стигa дa не опитвaш дa пускaш iso.

0

Потребителят е офлайн   vlado1 

• Потребител

Показване на мнениетоSteo, в 31 май 2013 - 16:59 , написа:

Aко си нaпрaвил мрежaтa през wifi нищо чудно рутерът ти дa не достигa необходимaтa скорост зa 3д.Пробвaй с кaбел.Също нелош вaриaнт е флaшкa стигa дa не опитвaш дa пускaш iso.

WIFI го използвам като обикновен рутер за да вържа телевизора с компютъра. Тя стана много сложна понеже има един суич на мегалан после е навързан рутера, от който отива на компютъра и телевизора. А безжичната връзка е само за GSM-а. 2D съдържанието си го отварям от телевизора без проблем, обаче 3Д насича. Не разбирам кабели ли са или някакви настройки иска мрежата. А с флашка не става Сонито, много е тъп плейера им. Чете само avi и то не всички. mkv изобщо не ги вижда, а като конвертираш файла става много голям и не влиза във флашката понеже съм на ХР. Но дори и да го натъпча на флашка не го чете пък плейера въпреки че е avi. Въобще ако купувате ТВ за да го използвате за плейер, купувайте LG или Samsung те поне имат хубави плейери.
0

Потребителят е офлайн   nerven 

• Потребител
Купил си е човекът 3D телевизор, а не МУ излъчват триизмерни програми! Влезте му в положението!

Sent from my iPhone using Tapatalk
0

• Потребител

Показване на мнениетоnerven, в 01 юни 2013 - 16:09 , написа:

Купил си е човекът 3D телевизор, а не МУ излъчват триизмерни програми! Влезте му в положението!

Sent from my iPhone using Tapatalk

На мене кой ми влиза, като не мога да гледам Full HD канали?
1

Потребителят е офлайн   Izanagi 

• Петър Пейков, поддръжка
  • Група: Мегалан нетуърк поддръжка
  • Град:Девин
Здравейте,
запознати сме с проблема, който сте описал тук.
Ще бъде направена проверка на какво се дължи.

Поздрави.
0

• Потребител
Въпросните канали, за които съм писал в другата тема далеч не са FULLHD, излъчват в 720р. Да всичко с резолюция над 720р е High Definition TV, но FullHD е когато е 1080 progressive. Не е дори и презредовия 1080 излъчван от смешните ви кутийки.

----
със Tapatalk
0

Потребителят е офлайн   Виктор Стоянов 

• Потребител
  • Група: Отдел работа с клиенти

Показване на мнениетоvasilstf, в 02 юни 2013 - 12:17 , написа:

Въпросните канали, за които съм писал в другата тема далеч не са FULLHD, излъчват в 720р. Да всичко с резолюция над 720р е High Definition TV, но FullHD е когато е 1080 progressive. Не е дори и презредовия 1080 излъчван от смешните ви кутийки.

----
със Tapatalk

Здравейте,

Ще направим допълнителна справка за сигнала и ще публикуваме отговора.

Поздрави
0

Потребителят е офлайн   emo13 

• Потребител

Показване на мнениетоvasilstf, в 02 юни 2013 - 12:17 , написа:

----
със Tapatalk

И кой точно канал в света излъчва ФулХД??? Без да броим изстъпленията на Барека с Нюз 7 :)
1

• Потребител

Показване на мнениетоemo13, в 02 юни 2013 - 20:09 , написа:

И кой точно канал в света излъчва ФулХД??? Без да броим изстъпленията на Барека с Нюз 7 :)

Това че няма не означава, че не искам такива! Изпълненията на Бареков и чалгата на фентв са отделен случай, няма смисъл от коментар.
-2

Сподели темата:

• (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни