Megalan Network Форуми: Проблем с Ip от Fiberlan - Megalan Network Форуми

Към съдържанието

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с Ip от Fiberlan

Потребителят е офлайн   Avataro 

• Потребител
  • Група: Потребители
Здравейте!
Аз съм от мрежата на ФиберЛан, та днес (... вчера де) по някое време ми изкочи това надписче:
"Your ISP/IP isn't allowed on this hub, allowed ISPs are: Evrokom Cable, Fiberlan, Megalan and Netsurf"
при опита да се коннектна към хъба ви.
ИП-то не ми е променено и си е 172.31.0.ХХ. (а съм сигурен, че и се логва от форума)
Благодаря.
0

Потребителят е офлайн   jtsvetkov 

• Потребител
Оправи ли го? И ако да, как?

Thanks in advance
0

Потребителят е офлайн   RazoR 

• Иво Джоков
  • Град:София
Във форума се логва друго ИП
Последно има ли проблем или не?

Потребителят е офлайн   bate_goiko 

• Потребител

View PostAvataro, on Mar 12 2007, 01:30, said:

Здравейте!
Аз съм от мрежата на ФиберЛан, та днес (... вчера де) по някое време ми изкочи това надписче:
"Your ISP/IP isn't allowed on this hub, allowed ISPs are: Evrokom Cable, Fiberlan, Megalan and Netsurf"
при опита да се коннектна към хъба ви.
ИП-то не ми е променено и си е 172.31.0.ХХ. (а съм сигурен, че и се логва от форума)
Благодаря.

Няма значение! :D
0

Потребителят е офлайн   ghostridder 

• Потребител
PP:Незнам дали има проблем с ип-тата в тази мрежа но има проблем с техниците.Аз живея в сухата река и ме включиха миналия месец.Единият от техниците меришеше много,много лошо.Сякаш не се беше къпал от един месец...Беше с шапка и говореше на силен диалект плюс това не разбираше ништо от компютри,ако ми омаза вистата и каза ,че е имала вирус,та това е комп.на 12 дни. . .Оставете,че не разбираше от компютри но апартамента ми меришеше 2 дни на лоша миризма от него.Това ли е наи добрата фирма с наидобрите техници? ? ? Какъв АД.. . ;)
0

Потребителят е офлайн   Shmoksy 

• Елица Тодорова, поддръжка
  • Група: Мегалан нетуърк поддръжка
Fiberlan си е Fiberlan, а ти пишеш във форума на Мегалан. Преди месец, наши техници дори не са помирисали Сухата река. Първият клиент, който е включен от наши техници, е включен вчера. Може да поговорим с фирмата, да започнат техниците ни да ходят с бели костюми с папионки по мазета и шахти, но все си мисля, че работните им фирмени гащеризони и якета, са им достатъчни.
Не разбирам как ти можеш да съдиш, че някой човек нищо не разбира, в такъв случай, като всичко ти разбираш, защо не помоли техникът да ти каже настройките за компютъра и ти да си ги направиш сам? Освен това, вирусите се хващат за минути, без значение от общия живот на операционната система - пояснявам: кликваш върху някой файл с разширение .ехе и хоп, вирусът на лице - това са няколко секунди или се лъжа? Не си помислил за това, нали? А помисли ли, че техник, на която и да е фирма, се е сблъскал с повече ПС-та, от това, което е у тях? А колко такива е настроил?
А това ли е най-правилният български език, на който можеш да пишеш?
Тъкмо намерих всички отговори, и въпросите взеха, че се промениха.
0

• Потребител
До сега не съм виждал чисто нов лаптоп да има вирус,тъй като нямах софтуер за него,поради простата причина,че от магазина не ми дадоха диска с драиварите.В същия ден качих вистата и извиках техниците за настройките. . . Моля,кажете ми как така има вирус в системата. . . .??????? ;)
0

От 12 дни до "чисто нов" има огромна разлика, но няма да издребнявам. Дадох пример, при така изложените, от теб, факти. Не познавам техниците на конкуретните на нас фирми, така че повече относно тяхната компетентност не мога да кажа. Сигурна съм, обаче, че нашите не са такива, от там изходих. Продължавам да не разбирам защо се оплакваш от Fiberlan във форума на Мегалан.
0

• Потребител
Искам да попитам и още нещо?Ако си кача fodora 8 linux,кой би ми направил настройките на конзолата за pppoe канекцията? ? ?
0

Google.
0

• Потребител
Вижте госпожо или госпожице искам най-накрая някакъв добър доставчик на нет и с истински гарантирани скорости.Ако има такъв,моля пратете ми линк. . .
0

Казах, че включвания в Сухата река започнахме да правим от вчера. Не мога да кажа с точност дали в момента имаме покритие там, където живееш, но можеш да изпратиш заявка за включване от тук, в следствие на което наши колеги ще се обадят и ще се разберете. Ако желаеш разгледай другите раздели на форума, за да добиеш представа за качеството на предоставяната от нас услуга, както и скоростите ни, но имай предвид, че не поддържаме клиентски компютри, не чистим вируси и не преинсталираме операционни системи, с общите условия на договора ни, можеш да се запознаеш тук.
0

• Потребител
Явно има недоразумение.Аз вече съм включен и офиса йм е в 18 блок Суха река,но казаха,че нямат офис за работа с клиенти. http://www.fiber-lan.com/uslovia.htm. Това някава фирма фантом ли е или сте вие? ? ?
0

Не е фирма фантом, просто интернет доставчик в кв.Суха река, който няма нищо общо с нашите техници, нашата мрежа и нашата поддръжка.
0

• Потребител
Явно има някаква неразбраност.Мисля.че съм си дал парите на някаква менте фирма,но никой няма да ми ги върне,за това мисля да си сменя доставчика при първа възможност,и без това лана е отживелица вече. . .
0

• Потребител
Тогава зашто на брошурите пише ФАЙБЪРЛАН?Като това е квартален доставчик?Това е подсъдно и безотговорно. . . .
0

• Потребител
Мисля да се обърна към инспекторите на съюза за заштита на потребителите и да разништим тази нишка от тази пирамида. . . ;)
0

Потребителят е офлайн   Ma3yMoTo 

• Калоян Колев, поддръжка
За изясняване на недоразумението и има ли такова моля обърнете се към доставчика си. Пише Файбърлан, защото сте техен абонат. На сайта им, който сте посочил малко по горе има посочени и телефони, и форум.
MS Certified Next-Next-Finish Clicker
0

Потребителят е офлайн   RazoR 

• Иво Джоков
Fiberlan е фирма в сухата река която доскоро купуваше от нас пакетна услуга и я продаваше на част от клиентите си. От известно време не работим с тях. Никога не сте ползвали истински наша услуга през тяхната мрежа.
Нашия офис е в 18ти блок, в момента се довършва, ако желаеш може да станеш наш клиент но няма как да ти помогнем с проблеми които имаш с друг доставчик. А относно това че лана е отживелица - да така е, тоя който е с външни висящи кабели е на умиране, иначе по добра техногия няма особено за условията в Бг.

Потребителят е офлайн   The Wretch 

• Потребител
Здравейте! Аз също съм абонат на Fiberlan. Вярно ли е, че Megalan вече не ги снъбдява с интернет? До преди дни имах достъп до DC сървъра на Megalan и до IPtv. Но от 2-3 дена при опит да вляза в сървъра получавам следното съобщение:

Your ISP/IP isn't allowed on this hub, allowed ISPs are: CityLAN, Evrokom, Fiberlan, Megalan and Netsurf

А в IPtv въобще не ми е активен таб-а за гледане на телевизия.

Какъв е вече статуса на потребителите на Fiberlan на този хъб? Ще имаме ли отново достъп или не?
Животът е като бинарната система..... Или си 1 или 0....
0

Сподели темата:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни